Като среден{0}}нов{1}}енергиен седан, разработен върху глобалната SDA чисто{2}}електрическа архитектура на Changan, Changan Nevo A06 е позициониран като „красив, удобен и интелигентен нов семеен седан“. Той възприема ясно диференцирана конкурентна стратегия в сегмента на средните-автомобили. Той съчетава спортния стил и удоволствието от шофирането, открити в съперниците в стил купе-като Zeekr 007 и Xiaopeng MONA M03, като същевременно предлага простора и комфорта, традиционно свързван с основните седани от B-сегмента като Toyota Camry и Honda Accord. С опции за задвижване както с чисто{12}}електричество, така и-с разширен обхват, Nevo A06 се превръща в универсално решение, което балансира личното удоволствие от шофирането със семейните нужди. Пускането на пазара на Changan Nevo A06 представлява нещо повече от нов модел. С цена в диапазона 120 000–160 000 RMB, той осигурява изживяване при шофиране и возене, сравнимо с превозни средства от клас 200 000- RMB, поставяйки нов стандарт за стойност на пазара на седани със среден-размер нови енергийни автомобили.
Екстериорен дизайн: позиция на купе, съчетаваща спортен дух и финес


Предният дизайн на седана Changan Nevo A06 съчетава минималистична естетика със силно чувство за технология. Затворената предна решетка следва основната тенденция в дизайна на новите-енергийни превозни средства, съчетана с остри LED фарове с пълна{3}}широчина „Star Blade“. Плавният динамичен завой-сигнален ефект вътре в светлините осигурява отлично разпознаване при осветяване, наподобявайки галактика в движение през нощта и съчетавайки както технологична привлекателност, така и церемониално присъствие. Спортната предна броня приема отворен и изваян дизайн, подобрявайки аеродинамичните характеристики, като същевременно подобрява спортния характер на автомобила. В сравнение с по-семейно{8}}ориентирания дизайн на предната част на BYD Qin L, Nevo A06 е по-привлекателен за по-младите клиенти, търсещи индивидуалност. Леко повдигнатите характерни линии на капака се простират плавно в страничния профил, създавайки силно усещане за мускулестост и визуално напрежение в рамките на изчистен и семпъл цялостен дизайн, идеално съответстващ на купе позиционирането на модела.


Страничният профил е основният израз на позицията на купе на Changan Nevo A06. Гладката фастбек линия на покрива преминава естествено от покрива към задната част, комбинирана със скрити дръжки на вратите и врати без рамки, създавайки силен спортен и премиум характер. Тази конфигурация от-клас по-горе е рядкост сред колите-среден размер в същия ценови сегмент. В сравнение с по-консервативния и зрял страничен стил на Volkswagen Magotan, Nevo A06 изглежда значително по-младежки. Неговото дълго междуосие от 2900 мм придава на каросерията по-добри пропорции, а дългият, елегантен силует, съчетан с големи спортни джанти, допълнително засилва визуалното въздействие на купето. Вдлъбнатата линия на талията по протежение на долната част на вратата повтаря линията на покрива fastback, добавяйки дълбочина и-триизмерност към каросерията. Затъмнената-тапицерия на прозорците и дизайнът на плаващия покрив създават стилен дву{14}}тонен ефект, което кара колата да се откроява лесно в ежедневния трафик.


Дизайнът на задната част отразява предния и страничния стил, с чисти линии и фини спортни детайли. Светодиодните задни светлини „Interstellar“ с пълна{1}}широчина отразяват дизайна на фаровете и обхващат почти цялата ширина на задната част, създавайки силно разпознаваем светлинен подпис през нощта. В горната част на задната част е интегриран малък спойлер с патешка опашка, който подобрява аеродинамичните характеристики, като същевременно добавя нотка на спортен дух. В сравнение с по-заобления дизайн на задната част на Geely Galaxy Xingyao 8, Nevo A06 изглежда по-изтънчен и елегантен. Спортната долна задна броня и двойните -странични декоративни изпускателни отвори допълнително подчертават характера на купето. Вниманието към детайла подчертава майсторството зад спецификациите на Changan Nevo A06.
Интериор и кокпит: лек лукс, съчетаващ технология и практичност
Интериорът на Changan Nevo A06 следва концепция за „минималистичен лек-луксозен“ дизайн, създавайки пилотска кабина, която балансира технологичната атмосфера и комфорта. Изцяло-черната тема на интериора допълнително подобрява първокласното усещане. Многопластовият дизайн на таблото е съсредоточен около 15,6-инчов 2,5K плаващ сензорен екран, работещ с най-новата интелигентна информационно-развлекателна система. Работата е плавна и отзивчива, поддържа гласов контрол, навигация и забавление, с пълен-сценарий за събуждане-безплатно гласово взаимодействие и много-кръгов диалог. Само малък брой физически бутони се запазват под екрана за високо{17}}честотни функции като климатичен контрол, предлагащи отлична тактилна обратна връзка и практическа използваемост. В сравнение с по-сложното оформление на арматурното табло на Deepal L07, Nevo A06 изглежда по-изчистено и по-елегантно. Пълният-цифров инструментален панел и централният екран създават визуално интегрирано оформление на двоен-екран. Заедно с AR-HUD системата за хед-ъп дисплей информацията за шофиране става по-интуитивна и по-безопасна за достъп.


Благодарение на междуосието от 2900 mm и ефективното използване на пространството, вътрешното пространство на Changan Nevo A06 е еталон в своя клас. Дори 182 cm висок пътник, седнал отзад, все още се радва на приблизително четири пръста място за главата и щедро място за краката, напълно елиминирайки усещането за теснина, типично за много седани със среден-размер. В сравнение със сравнително компактната задна седалка на Nissan N7, предимството е очевидно. Предните седалки са с ергономичен дизайн и предлагат функции за отопление, вентилация и масаж за ефективно намаляване на умората по време на дълги пътувания. Задните седалки поддържат много{10}}регулиране на ъгъла и са оборудвани с вентилация и отопление, осигурявайки изживяване при шофиране на ниво-бизнес клас, което рядко се среща при конкуренти като Lynk & Co 07 EM-P. Плоският заден под допълнително подобрява комфорта за пътника в центъра, правейки превозното средство по--подходящо за семейството.


Шаси и динамика на шофиране: комфорт и удоволствие във всички сценарии
Changan Nevo A06 е оборудван с изцяло-алуминиево предно окачване с двойни{2}}напречни носачи и задно независимо окачване с пет-звена. Системата на окачване включва адаптивно хидравлично амортисьориране и е настроена с-ориентирано към комфорта калибриране, постигайки отличен баланс между удоволствие от шофирането и комфорт при возене. В сравнение с традиционните стоманени системи на окачване, алуминиевата структура намалява теглото и подобрява скоростта на реакция. На неравни пътища вибрациите се филтрират ефективно, поддържайки движенията на тялото добре контролирани и качеството на возене гладко и прецизно. Чисто-електрическата версия използва едно-скоростна електрическа трансмисия с плавно калибриране и без прекъсване на превключването на предавките, осигурявайки безпроблемно подаване на мощност както при градско шофиране, така и при изпреварване по магистрала. Усещането за управление е леко, но прецизно, с минимална-централна мъртва зона. Разположението на задните-задвижване-осигурява пъргаво управление, сравнимо с по-малките превозни средства, което прави обратните{16}}завои и паркирането в тесни градски улици лесни. При високи скорости шасито остава стабилно, с отличен контрол на тялото по време на смяна на лентата и изпреварване. В сравнение с по-комфортната-настройка на BYD Qin L, Nevo A06 постига по-изтънчен баланс между спортност и комфорт, като наистина отговаря на нуждите както за бизнес, така и за семейно използване.


Задвижване и консумация на енергия: двойна-стратегия за захранване с ефективно попълване на енергия
Changan Nevo A06 EV е оборудван с единствената в сегмента 800V силициева-карбидна високо-волтажна бързо-платформа за зареждане. Зареждането от 30% до 80% отнема само 9 минути, докато 10% до 80% изисква само 12 минути, което позволява скорост на зареждане, еквивалентна на приблизително 1 км обхват на всеки 2 секунди и добавяне на около 330 км за 10 минути. Батерията предлага множество опции за капацитет, с чисто-електрически обхват, покриващ 560 км до 670 км. Превозното средство използва CATL литиево-желязо-фосфатни батерийни клетки. Версията от 670 км постига реален{25}}пробег в света от над 75%, като напълно отговаря на ежедневните нужди за пътуване до работа и през уикенда. С iEM интелигентна система за управление на енергията енергийната ефективност е допълнително оптимизирана, осигурявайки ниски разходи за-километър.


Changan си партнира с CATL, за да внедри технология за натриево-йонни батерии от следващо-поколение. Тази натриево-йонна батерия постига чисто-електрически пробег от над 400 км и енергийна плътност от 175 Wh/kg, достигайки водещо-ниво в индустрията. Ниско-температурните й характеристики са особено изключителни. Може да се разрежда стабилно при –50 градуса, а при –40 градуса степента на запазване на капацитета надхвърля 90%, като ефективно се справя с проблема с влошаването на пробега през зимата на новите-енергийни превозни средства в студени региони. По отношение на безопасността батерията остава стабилна без пожар или експлозия дори след екструдиране, пробиване и рязане в напълно заредено състояние. Комбиниран с интелигентен BMS, той поддържа безопасна работа в пълен температурен диапазон от –50 градуса до 60 градуса. Ценовото предимство на натриево-йонните батерии допълнително ще подобри разходо-производителността на бъдещите модели.
Версията с-разширен пробег балансира икономическите предимства на чисто електрическото шофиране с-способността на горивото за дълги разстояния. Двигателят
функционира само като генератор, докато цялото шофиране се извършва от електрическия мотор. Плавността на шофиране и тишината в кабината са сравними с чисто-електрическо превозно средство, а включването на удължителя на пробега е почти незабележимо. Превозното средство поддържа тиха атмосфера в кабината-на библиотечно ниво. Чисто-електрическият пробег достига 180 км, покривайки ежедневните нужди за пътуване до работното място. С пълен резервоар и пълна батерия, широкият пробег надхвърля 1000 км. Разходът на гориво в режим-поддържане на зареждане е само 4,5 л/100 км, значително по-нисък в сравнение с конвенционалните бензинови седани в същия клас.
Товарен капацитет: гъвкав и практичен
Changan Nevo A06 предлага силна товарна практичност за среден-размер седан. В стандартна конфигурация багажникът може лесно да побере три до четири 28-инчови куфара. Широкият отвор прави товаренето и разтоварването удобно. Задните седалки поддържат разделно сгъване, което позволява разширяване на багажника за превоз на по-големи предмети като чанти за голф и сгъваеми велосипеди. Множество места за съхранение в цялата кабина, включително джобове на вратите, място за съхранение на централните подлакътници и жабката, осигуряват удобни места за ежедневни артикули. В сравнение с относително
опростено оформление за съхранение на Volkswagen Magotan, Nevo A06 задоволява по-добре различни сценарии за ежедневна употреба.


Стойност и пазарна конкурентоспособност
Цената на Changan Nevo A06 е едно от най-силните му конкурентни предимства. В сравнение с традиционните съвместни-венчърни-седани като Toyota Camry, Honda Accord и Volkswagen Magotan, той е по-достъпен, като същевременно предлага по-богато оборудване, по-модерни технологии за задвижване и по-комфортно изживяване при шофиране. Стилът на купето, вратите без рамки и 800V система за бързо-зареждане допълнително подобряват както визуалната привлекателност, така и хардуерната конкурентоспособност. Благодарение на стратегия за двойно-захранване, дизайн на купе, просторен интериор и-способност за високоефективно зареждане, Changan Nevo A06 привлече значително внимание на пазара. Той е много подходящ за млади професионалисти, малки семейства и разнообразни ежедневни нужди при пътуване. Независимо дали става въпрос за градско пътуване, пътувания през уикенда за развлечение или семейни пътувания на дълги-разстояния, Nevo A06 се справя с лекота във всички сценарии, превръщайки се в един от най-{15}}рентабилните избори в средния{16}}сегмент на нови-енергийни седани.
Заключение
2026 Changan Nevo A06 предефинира стойностния стандарт на средните{2}}размер нови-енергийни семейни седани чрез своя спортен стил на купе, водещо в класа-вътрешно пространство, ефективно двойно-захранване и богат комфорт и технологични характеристики. Чрез успешно интегриране на спортност и комфорт, технология и практичност, както и дизайн и производителност, и допълнително подобрени чрез разположението на задните-колела-задвижване, той осигурява отличен баланс между удоволствието от шофирането и ежедневната употреба. Той задоволява както желанието за индивидуалност и удоволствие от шофирането сред по-младите клиенти, така и изискванията за пространство и комфорт на семейните потребители. Това е наистина добре{11}}заоблен седан-среден размер без очевидни недостатъци. Ако търсите нов-енергиен седан, който съчетава дизайн, пространство, производителност и-ценова ефективност, Changan Nevo A06 несъмнено е силно препоръчителен избор.
Спецификации 2026 Changan Nevo A06
| Параметри | Changan Qiyuan A06 2026 Модел 510Pro | Changan Qiyuan A06 2026 Модел 240 Laser Ultra | Changan Qiyuan A06 2026 Модел 630 Comfort A06 | Changan Qiyuan A06 2026 Модел 630 Laser Ultra+ |
| EXW | $16,584 | $19,368 | $20,760 | $22,153 |
| Производители | Chang'an Qiyuan | Chang'an Qiyuan | Chang'an Qiyuan | Chang'an Qiyuan |
| ниво | Средно{0}}до-големи-превозни средства | Средно{0}}до-големи-превозни средства | Средно{0}}до-големи-превозни средства | Средно{0}}до-големи-превозни средства |
| Тип енергия | чисто електрически | Разширител на обхват | чисто електрически | чисто електрически |
| Дата на стартиране | 2025/11/9 | 2025/11/9 | 2025/11/9 | 2025/11/9 |
| двигател | чисто електрически | Разширител на обхвата на 98 конски сили | чисто електрически | чисто електрически |
| Максимален въртящ момент (N·m) | 190 | 190 | 290 | 290 |
| скоростна кутия | Едноскоростна-скоростна кутия за електрически превозни средства | Едноскоростна-скоростна кутия за електрически превозни средства | Едноскоростна-скоростна кутия за електрически превозни средства | Едноскоростна-скоростна кутия за електрически превозни средства |
| Строеж на тялото | 5 врати, 5 места хечбек | 5 врати, 5 места хечбек | 5 врати, 5 места хечбек | 5 врати, 5 места хечбек |
| Максимална скорост (км/ч) | 160 | 160 | 188 | 188 |
| 0-100 км/ч ускорение (s) | - | - | 6.2 | 6.2 |
| Гаранционен срок на автомобила | Шест години или 150 000 километра | Шест години или 150 000 километра | Шест години или 150 000 километра | Шест години или 150 000 километра |
| Чисто електрически обхват на CLTC (км) | 510 | 240 | 630 | 630 |
| Време за бързо зареждане на батерията (часове) | 0.15 | 0.25 | 0.15 | 0.15 |
| Обхват на бързо зареждане на батерията (%) | 30-80 | 30-80 | 30-80 | 30-80 |
| Обща мощност на електродвигателите (kW) | 120 | 120 | 210 | 210 |
| Общ въртящ момент на електродвигателя (N·m) | 190 | 190 | 290 | 290 |
| метод на шофиране | Заден-двигател, задно-задвижване | Заден-двигател, задно-задвижване | Заден-двигател, задно-задвижване | Заден-двигател, задно-задвижване |
| Тип предно окачване | Независимо окачване с двоен носач | Независимо окачване с двоен носач | Независимо окачване с двоен носач | Независимо окачване с двоен носач |
| Тип задно окачване | Пет{0}}независимо окачване | Пет{0}}независимо окачване | Пет{0}}независимо окачване | Пет{0}}независимо окачване |
| Спецификации на предната гума | 225/60 R17 | 225/55 R18 | 245/45 R19 (2000 юана) | 245/45 R19 |
| Спецификации на задната гума | 225/60 R17 | 225/55 R18 | 245/45 R19 | 245/45 R19 |
| Размер на централен контролен екран | 15,6 инча | 15,6 инча | 15,6 инча | 15,6 инча |
| Памет на информационно-развлекателната система на автомобила (GB) | 24 | 24 | 24 | 24 |
| Съхранение на информационно-развлекателната система на автомобила (GB) | 128 | 128 | 128 | 128 |
| Брой високоговорители | 9 високоговорителя | 20 високоговорителя | 20 високоговорителя | 20 високоговорителя |
| Система за асистирано шофиране | TianShu Intelligent Driving Assistance Vision Version | Лазерна версия на интелигентния асистент за шофиране Tian Shu | TianShu Intelligent Driving Assistance Vision Version | Лазерна версия на интелигентния асистент за шофиране Tian Shu |
| Ниво на помощ | L2 | L2 | L2 | L2 |
| Гаранционна политика за първи собственик за три основни електроника (батерия, мотор и електронни контроли) | Доживотна гаранция /-Нетърговски | Доживотна гаранция /-Нетърговски | Доживотна гаранция /-Нетърговски | Доживотна гаранция /-Нетърговски |
| Тип батерия | Литиево-железни фосфатни батерии | Литиево-железни фосфатни батерии | Литиево-железни фосфатни батерии | Литиево-железни фосфатни батерии |
| Марки батерийни клетки | Високи-технологии на Guoxuan | CATL | Високи-технологии на Guoxuan | Високи-технологии на Guoxuan |
| Енергия на батерията (kWh) | 51.48 | 28.39 | 63.18 | 63.18 |
| Платформа за високо{0}}напрежение (V) | 400 | 400 | 800 | 800 |
| Собствено тегло (кг) | 1750 | 1800 | 1887 | 1887 |
| Обем на багажника (L) | 656-1770 | 615-1729 | 656-1770 | 656-1770 |
| Коефициент на съпротивление (Cd) | 0.205 | 0.205 | 0.205 | 0.205 |
| Капацитет на предния багажник (л) | 108 | - | 108 | 108 |
| Обща изчислителна мощност на чипа | - | 128 ВЪРХОВЕ | - | 128 ВЪРХОВЕ |
| Брой LiDAR | - | 1 | - | 1 |
| Брой камери | 5 | 11 | 5 | 11 |
| Брой радари с милиметрови-вълни | 5 | 3 | 5 | 3 |
| Брой ултразвукови радари | 12 | 12 | 12 | 12 |
Често задавани въпроси
Q1: Какви са основните акценти на Changan Nevo A06?
Основните акценти на Changan Nevo A06 са отразени в четири аспекта:
Първо, неговият фастбек стил на купе и вратите без рамки осигуряват модерен и динамичен външен вид. Второ, водещото в класа-междуосие от 2900 mm осигурява изключително комфортна кабина с регулируеми задни седалки. Трето, стратегията за двойно-захранване с чисто-електрически и-версии с разширен-обхват, комбинирани с 800V високо-напрежение бързо зареждане, предлага отлична ефективност и производителност на зареждане. Четвърто, изцяло{11}}алуминиевото предно окачване с двойни{12}}напречни носачи балансира удоволствието от шофирането и комфорта при возене, като същевременно предлага по-добра цена-производителност от Toyota Camry и Honda Accord.
Q2: Как се представя Changan Nevo A06 EV по отношение на зареждане и обхват?
Changan Nevo A06 EV е оборудван с ексклузивна 800V силициева-карбидна високо-напрежение бързо-платформа за зареждане. Може да се зарежда от 30% до 80% само за 9 минути и може да добави приблизително 330 км обхват за 10 минути. Чисто-електрическият обхват покрива от 560 км до 670 км. В комбинация с интелигентната система за управление на енергията iEM, общата енергийна ефективност е отлична. Версията от 670 km постига реален{18}}пробег на реалния свят от над 75%, отговаряйки напълно на изискванията за ежедневно пътуване.
Q3: Какви са вътрешното пространство и комфорт на Changan Nevo A06?
Интериорът на Changan Nevo A06 възприема минималистичен светъл-луксозен дизайн, включващ изцяло-черна цветова схема и голямо количество меки-материали за създаване на първокласна атмосфера в купето. С междуосието от 2900 mm пътниците отпред и отзад се радват на щедро пространство за главите и краката. Предните седалки са оборудвани с функции за отопление, вентилация и масаж, докато задните седалки предлагат регулируеми настройки за комфорт, осигурявайки първо-класно изживяване при каране. Плоският заден под допълнително подобрява практичността за семейна употреба.
В4: Какви са предимствата на натриево-йонната-батерия Changan Nevo A06?
Натриево-йонната батерия има три ключови предимства:
Първо, отлични характеристики при ниски{0}}температури, позволяващи стабилно разреждане при –50 градуса и над 90% запазване на капацитета при –40 градуса, което го прави подходящ за изключително студени региони. Второ, изключителни показатели за безопасност, без пожар или експлозия дори при екструдиране, пробиване и рязане в напълно заредено състояние и безопасна работа в температурен диапазон от –50 градуса до 60 градуса. Трето, ясно предимство в цената, което допълнително ще подобри разходите-за бъдещите модели.
Q5: Каква е цената на Changan Nevo A06 в сравнение с конкурентите?
Цената на Changan Nevo A06 варира от 124 900 RMB до 156 900 RMB, предлагайки силна пазарна конкурентоспособност. Той е по-достъпен от съвместните-средноразмерни-седани като Toyota Camry, Honda Accord и Volkswagen Magotan, като същевременно предоставя по-богато оборудване и по-усъвършенствани опции за задвижване. В сравнение с новите-модели на енергийно купе като Zeekr 007 и Xiaopeng MONA M03, той предлага по-добър пространствен комфорт и стойност. В сравнение с домашни нови-енергийни модели като BYD Qin L, той се откроява с по-силна стилна привлекателност и хардуерни спецификации.
В6: Какви са характеристиките на шасито и характеристиките на шофиране на Changan Nevo A06?
Changan Nevo A06 е оборудван с изцяло{1}}алуминиево предно окачване с двойни{2}}напречни напречни носачи и задно независимо окачване с много-раменни връзки с адаптивно хидравлично амортисьориране. Тази настройка ефективно филтрира вибрациите на пътя и осигурява отличен комфорт при возене. Чисто-електрическата версия използва едно-скоростна електрическа трансмисия с плавно калибриране. Разположението на-задвижването-на задните колела и прецизното кормилно управление осигуряват пъргаво управление, като същевременно поддържат комфорт, което позволява на автомобила да се справя уверено с голямо разнообразие от пътни условия.
Популярни тагове: 2026 changan nevo a06, Китай 2026 changan nevo a06 доставчици

